Krátce o SPOZ

Sbor pro občanské záležitosti má od roku 2016 v rámci stránek Obecního úřadu v Kotvrdovicích svoji samostatnou rubriku, v rámci které vás budeme informovat o pořádaných akcích – vítání občánků, setkání jubilantů, apod. Všechny tyto informace postupně doplníme i o dosud nezveřejněné fotografie,

Zcela nově zavádíme SPOLEČENSKOU RUBRIKU na úvodních obecních stránkách. Zde budeme zveřejňovat jednak méně radostné události – smuteční oznámení našich spoluobčanů, ale zejména bychom rádi publikovali blahopřání k významným jubileím a životním událostem (tak jak tomu bývalo dříve v novinových společenských rubrikách nebo „blahopřáních z rádia – na přání“.

Takže pokud budete mít zájem popřát rodičům, sourozencům či kamarádům k narozeninám, výročí svatby nebo jiným významným událostem formou krátkého přáníčka – stačí zaslat na adresu správce webu Hany Šenkýřové potřebné údaje (kontaktní údaje jsou uvedeny v kontaktech) a tyto budou ve Společenské rubrice zveřejněny.

Věříme, že kromě rozhlasového blahopřání v obecním rozhlase si i tato modernější forma komunikace najde v Kotvrdovicích svoje příznivce, protože na internet si v dnešní době našli cestu nejen mladí, ale i starší spoluobčané. A tak jak si dříve rádi v novinách prohlíželi blahopřání a vzpomínky na svoje známé, tak je příjemně potěší i tato nová forma zveřejnění.

Nejbližší připravovaná událost

Zobrazit více událostí »

Poslední proběhlá událost

Zvolte si období: 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

11. 11. 2015 - Setkání jubilantů - listopad

Svatý Martin má přijet na bílém koni, ale letošní 11. listopad nás vítal počasím téměř letním. A tak naši kotvrdovští jubilanti, kteří svá životní výročí oslavili ve druhém pololetí roku 2015, měli cestu do horního pohostinství na celkově již šesté setkání jubilantů, zalitou hřejivými slunečními paprsky.

Zobrazit celý text »


21. 6. 2015 - Vítání občánků - červen

Stejně jako v loňském roce, tak i letos zažila naše škola na konci školního roku ještě jednu malou slavnost – předposlední červnovou neděli se uskutečnilo slavnostní vítání občánků. 21. června 2015 jsme slavnostně zapsali do kroniky obce jména 8 nových kotvrdovských občánků narozených v posledním období.

I tentokrát jsme neporušili tradici, a vzhledem k tomu, že bychom se – díky velkému počtu – najednou nevešli, rozdělili jsme se na polovinu, a vítali celkem 4 chlapce a 4 děvčata.

A komu byl do kroniky založen nový slavnostní list? Nejstarším vítaným občánkem byl Štěpán Kratochvíl ze Žleba, Štěpánek je sice narozený již v srpnu 2013, ale protože mu to loni nevyšlo, užil si slavnostní akt již jako „velký kluk“ mezi dvěma o rok a půl mladšími holčičkami. Určitě není kotvrdovským příliš známé jméno Vanessa Sapáková, takže prozradíme bližší informace – s blízkou rodinou nám svou dcerušku přinesla Maruška, rozená Doleželová z Nové čtvrti č. 205. Poslední novou občankou Nové čtvrti byla Sofie Čížková, kterou kromě rodičů a sestřičky Natálky doprovodili i její bratranci a sestřenice z Blanska.

Horní konec, konkrétně Chaloupky č. 248 zastupovala Viktorie, po prvorozeném Matějovi druhorozené děťátko manželů Ratušňakových, doprovodili je babička a dědeček Vintrovi, kteří si současně „střihli“ dvojroli, protože jsme současně nově vítali jejich dalšího vnoučka Jakuba Vintra, bydlištěm na bytovce č. 135. A protože celá tato rodina je kompletně kotvrdovská, můžeme zveřejnit, že tehdy nejmladšího kotvrdovského mládence doprovodila vedle rodičů Evy a Honzy i celá rodina Nesrstova.

Další dva noví občánci zastupovali Dolní konec – prvorozeného synka Petra přivedli manželé Marcela a Petr Pelikánovi z č. 28, Tomáše Válka z č. 53 doprovodili rodiče Naděžda a Michal i jeho bratr Dominik. Novou ulici reprezentovala Denisa Přikrylová z č. 306, rádi jsme s ní uvítali její rodiče i sourozence Šárku a Robina.

Zobrazit více událostí »

Připravujeme
Změny na webu
16. 2.

Nový záznam v Proběhlých akcích: vítání občánků

16. 2.

Nový záznam v Kalendáři: zájezd do divadla - muzikál DUCH

Z naší fotogalerie

Vítání občánků 2014

Web Obce Kotvrdovice

partner-kotvrdovice