Krátce o SPOZ

Sbor pro občanské záležitosti má od roku 2016 v rámci stránek Obecního úřadu v Kotvrdovicích svoji samostatnou rubriku, v rámci které vás budeme informovat o pořádaných akcích – vítání občánků, setkání jubilantů, apod. Všechny tyto informace postupně doplníme i o dosud nezveřejněné fotografie,

Zcela nově zavádíme SPOLEČENSKOU RUBRIKU na úvodních obecních stránkách. Zde budeme zveřejňovat jednak méně radostné události – smuteční oznámení našich spoluobčanů, ale zejména bychom rádi publikovali blahopřání k významným jubileím a životním událostem (tak jak tomu bývalo dříve v novinových společenských rubrikách nebo „blahopřáních z rádia – na přání“.

Takže pokud budete mít zájem popřát rodičům, sourozencům či kamarádům k narozeninám, výročí svatby nebo jiným významným událostem formou krátkého přáníčka – stačí zaslat na adresu správce webu Hany Šenkýřové potřebné údaje (kontaktní údaje jsou uvedeny v kontaktech) a tyto budou ve Společenské rubrice zveřejněny.

Věříme, že kromě rozhlasového blahopřání v obecním rozhlase si i tato modernější forma komunikace najde v Kotvrdovicích svoje příznivce, protože na internet si v dnešní době našli cestu nejen mladí, ale i starší spoluobčané. A tak jak si dříve rádi v novinách prohlíželi blahopřání a vzpomínky na svoje známé, tak je příjemně potěší i tato nová forma zveřejnění.

Nejbližší připravovaná událost

Zobrazit více událostí »

Poslední proběhlá událost

Zvolte si období: 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

29. 6. 2014 - Vítání občánků - červen

V poslední červnovou neděli – dříve než naše škola nadobro osiřela – naposledy přivítala svoje návštěvníky. Tentokrát to nebyli školáci, ale naši nejmenší, spolu s jejich rodiči a blízkými jsme totiž v prostorách proměněné „obřadní místnosti“ vítali naše nové občánky.

I v roce 2014 se nám při této oslavě podařilo přítomnými dokonale zaplnit skoro celou místnost.

V první skupině jsme vítali nové občánky převážně z horního konce – Nové čtvrti. Nejdéle si na svoje kamarády musela počkat Lada Himerová, ale za to měla oslavu dvojnásobnou, protože zrovna slavila 11měsíční narozeniny. Další dva noví občánci byli „od Kosíků“ – Marek Musil a Dáša Kroupová, a aby se nám děvčata a chlapci v této skupině pěkně vypárovali , tak je doplnil Florián Chrástecký.

Ve druhé skupině se sešli noví občánci ze Žleba. K nejstaršímu Jáchymovi Klimešovi (který nově bydlí v „Nové ulici“) se připojily dvě naše nejmladší občanky Linda Hlaváčková a Magdalena Tesařová. V plánované čtveřici chyběl Štěpán Kratochvíl, protože zrovna absolvoval jinou akci - přijde na vítání příště.

Toto naše zatím poslední vítání bylo skutečně radostné a šťastné:

Na pamětní listy se nám poprvé „podepisovali“ i tři naši nejmenší sourozenci nových občánků, nově nám přednášela krojovaná děvčata.

Blahopřáli jsme dvojím trojnásobným rodičům – u Chrásteckých ke dvěma slečnám Stázičce a Amálce přibyl statný junák, u Tesařů Marečka a Kryštůfka doplnila malá slečna. Takže podobný postup jsme doporučili u Hlaváčků, kteří mají dvě nádherné slečny. Zato „párek“ – holčička a kluk se již „podařil“ u Musilů i Himerových. A samozřejmě i rodiny, které se naší malé slavnosti účastnili poprvé.


29. 4. 2014 - Setkání jubilantů - duben

„A léta běží vážení,…“, povzdychli jsme si všichni v úterý 29. dubna 2014 v Pohostinství U Ševčíků, když jsme se s našimi spoluobčany „osmdesátníky“ opět po roce uviděli při příležitosti setkání jubilantů (z měsíců leden – květen) a současně mezi sebou přivítali „nové“ oslavence – spoluobčany s jubilejním výročím 70, 75 a 80 roků.

Zobrazit celý text »

Zobrazit více událostí »

Připravujeme
Změny na webu
16. 2.

Nový záznam v Proběhlých akcích: vítání občánků

16. 2.

Nový záznam v Kalendáři: zájezd do divadla - muzikál DUCH

Z naší fotogalerie

Vítání občánků

Web Obce Kotvrdovice

partner-kotvrdovice