Krátce o SPOZ

Sbor pro občanské záležitosti má od roku 2016 v rámci stránek Obecního úřadu v Kotvrdovicích svoji samostatnou rubriku, v rámci které vás budeme informovat o pořádaných akcích – vítání občánků, setkání jubilantů, apod. Všechny tyto informace postupně doplníme i o dosud nezveřejněné fotografie,

Zcela nově zavádíme SPOLEČENSKOU RUBRIKU na úvodních obecních stránkách. Zde budeme zveřejňovat jednak méně radostné události – smuteční oznámení našich spoluobčanů, ale zejména bychom rádi publikovali blahopřání k významným jubileím a životním událostem (tak jak tomu bývalo dříve v novinových společenských rubrikách nebo „blahopřáních z rádia – na přání“.

Takže pokud budete mít zájem popřát rodičům, sourozencům či kamarádům k narozeninám, výročí svatby nebo jiným významným událostem formou krátkého přáníčka – stačí zaslat na adresu správce webu Hany Šenkýřové potřebné údaje (kontaktní údaje jsou uvedeny v kontaktech) a tyto budou ve Společenské rubrice zveřejněny.

Věříme, že kromě rozhlasového blahopřání v obecním rozhlase si i tato modernější forma komunikace najde v Kotvrdovicích svoje příznivce, protože na internet si v dnešní době našli cestu nejen mladí, ale i starší spoluobčané. A tak jak si dříve rádi v novinách prohlíželi blahopřání a vzpomínky na svoje známé, tak je příjemně potěší i tato nová forma zveřejnění.

Nejbližší připravovaná událost

Zobrazit více událostí »

Poslední proběhlá událost

Zvolte si období: 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

23. 10. 2013 - Setkání jubilantů - říjen

Zatímco v minulém čísle Zpravodaje jsme informovali o novince v životě naší obce – společném setkání jubilantů – druhé setkání můžeme označit jako úspěšné pokračování nově zavedené tradice.

Zobrazit celý text »


16. 6. 2013 - Vítání občánků - červen

V neděli 16.6.2013 se uskutečnilo letošní první „Vítání nových kotvrdovských občánků“, které pokračuje v nastoupeném trendu – v Kotvrdovicích se daří nově narozenými dětmi a jejich rodinami zaplnit celou tělocvičnu naší základní školy.

Zatímco v loňském roce jsme uvítali 12, letos jen za první část roku to bylo již 9 nově narozených dětí. A ještě jeden rozdíl – loni z dvanácti dětí byl jen jeden chlapec, nyní naopak - z 9 dětí pouze jedna holčička.

  • Vojtěch Fojt,  * 27.10.2012,  Kotvrdovice 297
  • Martin Najt,  * 19.11. 2012,   Kotvrdovice 268
  • Tobiáš Ťoupek,  * 29.1.2013,  Kotvrdovice 201
  • Matyáš Jarůšek,  * 27.3.2013,   Kotvrdovice 286
  • Ares Eliáš,  * 11.4.2013,   Kotvrdovice 302
  • Matyáš Kovář,   * 22.4.2013,   Kotvrdovice  58
  • Radek Buček,  * 25.4.2013,   Kotvrdovice 311
  • Natálie Ševčíková,  * 28.4.2013,  Kotvrdovice 246
  • Matěj Ratušňak,  * 23.5.2013,  Kotvrdovice 248

A protože by nám při tomto počtu praskal malý sál ve švech, vítali jsme děti ve dvou skupinách.

V první skupině převládlo osazenstvo ulice Žleb – sestry Martina a Andrea, roz. Koutné, se společně opět na vítání sešly se svými druhými potomky - Martinem a Matyášem. S prvorozenými děťátky se přidala rodina Ševčíkova s Natálkou  a maličký Matyáš Kovář je důkazem skutečnosti, že v Kotvrdovicích v bývalé „kovárně“ skutečně bydlí s Vybíhalovými mladá rodina Kovářova. Nejstarším vítaným chlapečkem byl Vojtěch Fojt z nových domků u hřiště, odtud jsme vítali ještě jednoho nového občánka – Radka Bučka – toho ale vidíte i s celou rodinou včetně sestřičky Sabinky na fotografiích z druhé skupiny.

Tato druhá skupina byla jinak tvořena dětmi z horního konce obce – z Nové čtvrti je Ares Eliáš, kterého doprovodili jeho starší sourozenci a maminka Dagmar, z Chaloupek jsme přivítali prvorozeného synka Matěje manželů Ratušňakových a Tobiáše Ťoupka doprovodila s celou rodinou kotvrdovská rodačka - maminka Daniela Šebelová.

I tentokrát doprovodili naše nejmenší nejen babičky a dědečkové, ale i ostatní členové rodin, takže v plně obsazené tělocvičně základní školy, kde se již tradičně tato slavnost koná, zavládla příjemná sváteční pohoda.


24. 4. 2013 - Setkání jubilantů - duben

Na svatého Jiří nezašlápnou trávu ani čtyři a vylézají hadi a štíři, v Kotvrdovicích jsme si navíc tento den vybrali pro malou slavnost – shodou okolností jsme ve svém kruhu neměli žádného zástupce tohoto nejčastějšího českého jména, zato se poprvé sešli kotvrdovští jubilanti ke společné oslavě svých narozenin.

Zobrazit celý text »

Zobrazit více událostí »

Připravujeme
Změny na webu
16. 2.

Nový záznam v Proběhlých akcích: vítání občánků

16. 2.

Nový záznam v Kalendáři: zájezd do divadla - muzikál DUCH

Z naší fotogalerie

Gratulace jubilantům

Web Obce Kotvrdovice

partner-kotvrdovice