Krátce o SPOZ

Sbor pro občanské záležitosti má od roku 2016 v rámci stránek Obecního úřadu v Kotvrdovicích svoji samostatnou rubriku, v rámci které vás budeme informovat o pořádaných akcích – vítání občánků, setkání jubilantů, apod. Všechny tyto informace postupně doplníme i o dosud nezveřejněné fotografie,

Zcela nově zavádíme SPOLEČENSKOU RUBRIKU na úvodních obecních stránkách. Zde budeme zveřejňovat jednak méně radostné události – smuteční oznámení našich spoluobčanů, ale zejména bychom rádi publikovali blahopřání k významným jubileím a životním událostem (tak jak tomu bývalo dříve v novinových společenských rubrikách nebo „blahopřáních z rádia – na přání“.

Takže pokud budete mít zájem popřát rodičům, sourozencům či kamarádům k narozeninám, výročí svatby nebo jiným významným událostem formou krátkého přáníčka – stačí zaslat na adresu správce webu Hany Šenkýřové potřebné údaje (kontaktní údaje jsou uvedeny v kontaktech) a tyto budou ve Společenské rubrice zveřejněny.

Věříme, že kromě rozhlasového blahopřání v obecním rozhlase si i tato modernější forma komunikace najde v Kotvrdovicích svoje příznivce, protože na internet si v dnešní době našli cestu nejen mladí, ale i starší spoluobčané. A tak jak si dříve rádi v novinách prohlíželi blahopřání a vzpomínky na svoje známé, tak je příjemně potěší i tato nová forma zveřejnění.

Nejbližší připravovaná událost

Zobrazit více událostí »

Poslední proběhlá událost

Zvolte si období: 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010

23. 10. 2013 - Setkání jubilantů - říjen

Zatímco v minulém čísle Zpravodaje jsme informovali o novince v životě naší obce – společném setkání jubilantů – druhé setkání můžeme označit jako úspěšné pokračování nově zavedené tradice.

Ve středu 23. října se v pohostinství U Ševčíků sešla plná polovina našich spoluobčanů – jubilantů z letošního II. pololetí, aby společně oslavili svá životní jubilea. Tentokrát jsme ve svém středu přivítali nejstarší spoluobčany – i když se na poslední chvíli omluvila paní Tomášková ze Žleba, druhá nejstarší oslavenkyně paní Zřídkaveselá přijala naše blahopřání k 93. narozeninám v obdivuhodné síle a svěžesti, stejně jako paní Martínková, která s námi slavila kulaté 90tiny. Dobře se bavili pánové oslavenci – Václavové – Pernica (84) a Zouhar (82) se 70letými „mladíky“ J. Zapletalem a C. Musilem. Krásně si popovídaly jubilantky „žlebačky“ M. Doleželová (70) a L. Zítková (81) s oslavenkyněmi z horního konce – Boženkami Hlaváčkovou (80) a Šebelovou (81), A. Kuncovou (80), M. Jedličkovou (75) a H. Pernicovou (70).

Všechny potěšily nejen malé dárkové balíčky a chutné občerstvení, ale hlavně je zajímalo  vystoupení pana starosty, který informoval o aktuálním dění v Kotvrdovicích i plánovaných akcích.

Připomenuli jsme i jubilanty, ke kterým se vypravíme s dárkovými balíčky, protože jim momentální zdravotní stav nedovolil se setkání zúčastnit (manželé Kakáčovi, R. Juřinová a K. Ševčíková) a se smutkem vzpomněli i na dva spoluobčany, kteří, ač jsme s nimi při přípravách počítali, již do našeho kruhu nikdy nepřijdou (J. Krejčí a A. Vintrová).

I druhé setkání mělo mezi oslavenci velký úspěch, mnozí vůbec nepočítali s tím, že se zdrží až do večerních hodin – tak rychle jim společné chvilky utekly. Na závěr si všichni popřáli hlavně hodně a hodně zdraví a duševní pohody, aby se příště zase mohli těšit na „Jubilanty“ – jak nazvali tato nová společná setkání.

 


16. 6. 2013 - Vítání občánků - červen

V neděli 16.6.2013 se uskutečnilo letošní první „Vítání nových kotvrdovských občánků“, které pokračuje v nastoupeném trendu – v Kotvrdovicích se daří nově narozenými dětmi a jejich rodinami zaplnit celou tělocvičnu naší základní školy.

Zobrazit celý text »


24. 4. 2013 - Setkání jubilantů - duben

Na svatého Jiří nezašlápnou trávu ani čtyři a vylézají hadi a štíři, v Kotvrdovicích jsme si navíc tento den vybrali pro malou slavnost – shodou okolností jsme ve svém kruhu neměli žádného zástupce tohoto nejčastějšího českého jména, zato se poprvé sešli kotvrdovští jubilanti ke společné oslavě svých narozenin.

Zobrazit celý text »

Zobrazit více událostí »

Připravujeme
Změny na webu
16. 2.

Nový záznam v Proběhlých akcích: vítání občánků

16. 2.

Nový záznam v Kalendáři: zájezd do divadla - muzikál DUCH

Z naší fotogalerie

Vítání občánků 2015

Web Obce Kotvrdovice

partner-kotvrdovice